Uživatelské menu
Odešleme uhrazenou objednávku už dnes?

Těžítka s vlastní fotografií

Výroba těžítek byla ukončena. Děkujeme za pochopení.


Skleněná těžítka se v českých zemích vyrábějí už více než půldruhého století. Kouzlo ruční práce dnes soupeří s dokonalostí moderních technologií. My jsme vsadili na tradice. Jen skutečná fotografie zatavená v kusu ušlechtilého křišťálového skla uchová opravdovost vzpomínky a emoce, které se s ní spojují.

Luxusní skleněné těžítko značky KOŤARA Original s vaší vlastní fotografií se pro vás stane památkou, která se bude dědit z generace na generaci. Jako připomínka starých časů, dávných lásek a přátelství i mistrovského umění starých sklářů.

Těžítko na památku

I ty nejhezčí vzpomínky v paměti časem vyblednou. Nabízíme vám možnost uchovat je krásné po celý život – díky fotografii zatavené do průzračného křišťálového skla.

Originál z českého skla

Těžítko z naší dílny je ručně vyrobené z jednoho kusu českého křišťálu, má průměr 95 mm, je UV stabilní a obdržíte jej v dárkové krabičce. Originál pouze pro vás!

Tajemství starých sklářů

Přesný postup výroby historických skleněných těžítek s fotografií zůstává tajemstvím. Trvalo nám několik let, než jsme našli vlastní cestu. Umění starých sklářů znovu ožilo.

Jaké vzpomínky uchová těžítko s fotografií?

Křišťálové sklo dodá fotografiím hloubku a vaše vzpomínka se projasní. Pořiďte si trvalou památku na:

 • narození dítěte nebo vnoučete
 • svatbu a výročí svatby
 • zesnulé blízké, rodiče a prarodiče
 • dávné přátele a spolužáky
 • zvířecí kamarády
 • umělecké a sportovní idoly
 • rodný kraj či oblíbená místa
 • cestovatelské zážitky
 • narozeniny a jubilea
 • maturitu a promoci
 • sportovní výkony a vítězství
 • originální dárek k Valentýnu

Originální těžítko z křišťálového skla s vlastní fotografií skvěle poslouží i jako luxusní firemní dárek a propagační předmět vaší společnosti, hotelu či restaurace.

 

Každé těžítko značky KOŤARA Original je baleno v dárkové krabičce.

Nejčastější otázky a odpovědi

Jak těžítko s vlastní fotkou objednat?

 1. Nahrajte nám svou fotografii pomocí objednávkového formuláře a vyplňte požadované údaje. Pokud chcete, zašlete nám také krátký popisek a datum, které si přejete k fotografii přidat.
 2. Po kontrole zaslané fotografie vám zašleme potvrzení, že vám těžítko vyrobíme, a vy nám svou závaznou objednávku potvrdíte zasláním zálohy ve výši 50 % z ceny zakázky.
 3. Až bude těžítko hotové, dostanete od nás jeho fotografii s výzvou k uhrazení zbylé částky. Poté vám výrobek zašleme v dárkovém balení, doprava je pro vás zdarma.

Jsou do skleněného těžítka lepší černobílé, nebo barevné fotografie?

Ve skleněném těžítku dobře vypadají černobílé ale i barevné fotografie. Barevnou fotografii je možné upravit do černobílé podoby.

Budou barvy na fotografii stejné, jako je vidím na monitoru?

Zalévání fotografií do skla probíhá za vysoké teploty 1 150 °C, při které může (ale nemusí) dojít k barevným změnám fotografie. Proto neočekávejte, že fotografie v těžítku bude naprosto stejně barevná a kvalitní jako na vašem displeji. Na případné reklamace toho rázu nebude brán zřetel.

Mohu vám poslat i papírovou fotografii?

Pro výrobu těžítek nám jako podklad slouží digitální fotografie. Klasické vytištěné snímky prosím neposílejte. Máte-li pouze památeční foto v papírové verzi, pořiďte si prosím kvalitní sken nebo fotokopii.

Jak dlouho zakázková výroba těžítka trvá?

Výrobu těžítek na zakázku ve sklářské huti musíme plánovat, vyrábíme je jednou za měsíc. Chcete-li těžítko jako dárek k určitému datu, objednejte si je s dostatečným předstihem. Předem vás budeme informovat o předpokládaném termínu doručení.

Bohužel dárek potřebuji co nejdříve. Co mám dělat?

Objednejte si dárkový poukaz na Svět dárkových poukazů  a těžítko vám vyrobíme dodatečně.