Odešleme uhrazenou objednávku už dnes?
Košík

O nás

Ing. Jaroslav Koťara

Pocházím z města Světlá nad Sázavou, kde se nachází mnoho sklářských firem. Například celosvětově uznávaná sklárna Crystalite Bohemia, dříve známá jako Sklo Bohemia a historická sklárna Caesar Crystal, kde se stále vyrábí přejímaný křišťál klasickým způsobem.
Vystudoval jsem Uměleckoprůmyslovou školu sklářskou v Železném Brodě, obor Technologie skla a dále jsem pokračoval ve studiu na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze, obor Chemie a technologie anorganických materiálů. Vysokou školu jsem úspěšně zakončil diplomovou prací zabývající se simulací pohybu bublin v elektrické sklářské peci.
Po studiu jsem nastoupil jako technolog skla ve slavné sklárně Moser v Karlových Varech. V roce 2009 jsem odjel na jazykový kurz do Anglie a po návratu jsem pracoval ve sklárně Vitrablok v Duchcově, kde se vyrábějí luxfery. V letech 2010 – 2015 jsem zastával obchodně-manažerskou pozici ve sklárně Crystal Glamour v Okrouhlici (dříve známou jako Glass-Rubs) vyrábějící ručně foukaný a broušený olovnatý křišťál s obsahem 24% PbO.
V únoru 2015 jsem se rozhodl založit vlastní společnost, Kotara s.r.o., která se zabývá obchodováním se sklem, dovozem pískovacích folií, výrobou těžítek se zatavenou fotografií a zakázkovou výrobou skleněného zboží.

           

Kotara s.r.o. - mapa zahraničního působení

Zahraniční obchod

Mezi naše obchodní partnery patří zákazníci z celého světa. Vzájemná důvěra je prověřena několikaletou spoluprací, komunikací na denní bázi a realizací řadou zakázek a projektů. Jedná se především o přípravu výkresové dokumentace a optimalizace výrobků pro ruční sklářskou výrobu, vyhledávání nových výrobců a dodavatelů, dále o realizaci projektů na úrovní polotvarů připravených pro další zušlechtění broušením a zlacením. Realizujeme i kompletní dodání finálních výrobků, včetně dárkového balení dle požadavků zákazníků.

Fotofolie RAYZIST Photomask

Dlouhodobě spolupracujeme s německou společností, která pískuje sklo ve velkých objemech. Ročně spotřebuje 15 kusů 150metrových rolí UV pískovacích folií SR3000. To je asi 2,3 km folie ročně. UV folie od americké firmy RAYZIST Photomask odebírá více jak 20 let. Výrobky této firmy nebyly do roku 2016 na českém trhu k dostání, ale v rámci dobré spolupráce nám byla nabídnuta exkluzivní distribuce těchto folií pro Českou republiku. Folie si rychle oblíbila pro jejich kvalitu a výhodnou cenu většina společností zabývajících se pískováním skla na Vysočině, v okolí Nového Boru a v dalších koutech České republiky.

Katalog UV-fotocitlivých folií RAYZIST Photomask pro výrobu pískovacích šablon.